Ana Sayfa  »  Haberler  »  Haber Detay

DERNEĞİMİZ 97 YAŞINDA!.. 26 ARALIK 2021 ETKİNLİKLERİ.

  DERNEĞİMİZ 97 YAŞINDA!..

26 ARALIK 2021 ETKİNLİKLERİ

Derneğimizin 97'inci kuruluş yıldönümü, 26 Aralık 2021 Pazar günü Genel Merkezimizde; Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Yargıtay 10’uncu Dairesi Onursal Başkanı ve aynı zamanda Derneğimizin onur üyesi Ferruh Atbaşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

Saat 15.00'da yapılan açılıştan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşını takiben, Genel Sekreter A. Ozan Çekiç tarafından yapılan sunumda; Derneğimizin kısa tarihçesi ve yaptığı faaliyetler anlatıldı.

Yönetim Kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda, mesleğe katkılarından dolayı 2021 Yılın Ormancısı Ödülüne layık görülen meslektaşlarımız; Merhum İsmet Yücel (Kızı Sinem Yücel Durbaba’ya takdim edildi), Yılmaz Sakarya ve Mehmet Emin Çetin'e ödülleri etkinliğimize katılan milletvekilleri tarafından takdim edildi. Katılım sağlayan milletvekilleri, ödülleri takdim sırasında yaptıkları kısa konuşmalarda; ülkemiz ormancılığında yaşanılan sorunları ve bunlara karşı Derneğimizin yaptığı olumlu çalışmaları dile getirdiler.

Şef Kenan Günel yönetimindeki TOD Korosu tarafından sunulan müzik dinletisi, konuklara güzel anlar yaşattı. Verilen aranın ardından, Prof. Dr. Çağatay Tavşanoğlu söyleşisine başladı. Söyleşide ağırlıklı olarak iklim değişikliğinin doğaya ve özellikle ormanlara olan etkilerinden bahisle; geçtiğimiz yıl Temmuz ve Ağustos aylarında Akdeniz Bölgesinde yaşanan büyük orman yangınları sonrasında OGM tarafından yapılan çalışmaları, görseller eşliğinde değerlendirdi.

Derneğimiz Genel Başkanı Ahmet Hüsrev Özkara, güncel ormancılık konularını değerlendirdiği söyleşisinde; ülkemizde özellikle son yirmi yılda yaşanılan ormansızlaşmaya dikkat çekerek, ormanlarımıza yönelik olumsuzlukların önlenmesi konusunda Derneğimizce verilen mücadeleleri dile getirdi. Söyleşide dile getirilen konularla ilgili olarak, katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldıktan sonra Genel Merkezimizin teras katında düzenlenen kokteyle geçildi.

Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, her yıl 27 Aralık’ta Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin anısına düzenlenen ve bu yıl 86’ncısı gerçekleştirilen 10,8 km’lik Büyük Atatürk Koşusuna, Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Aytaç ve Bakanlığımız Bütçe Şube Müdürlüğünden emekli Hasan Sönmez katılmışlardır.

    

                            

      


5.1.2022

Bu yazı 289 kez okundu...