Ana Sayfa  »  Haberler  »  Haber Detay

KENT-KOOP İlkokulu Gezisi

KENT-KOOP İLKOKULU GEZİSİ

Ekoturizm Grubu başarılı bir etkinliğe daha imza attı.

03 haziran 2017 tarihinde Yenimahalle Batıkent Kent Koop ilkokulu öğrencilerinden oluşan 40 kişilik dördüncü sınıf öğrencisi, veli ve öğretmenlerle birlikte yaklaşık 70 kişiden oluşan bir gruba derneğimiz üyesi Dr. Murat ALAN tarafından Çamkoru Tabiat Parkında doğada neler oluyor, ağaçlar nasıl büyüyor, karıncalar neler yapar vb. gibi konuları içeren eğitim gezisi düzenlendi. Geziye TODEG Başkanı Ziya ŞEKER ve Yönetim Kurulu üyemiz Sıtkı ERAYDIN katıldı.

İzlenimler;

Çocuklar; kimi tedirgin, şaşkın, heyecanlı, hareketli, meraklı ve hepsi cıvıl cıvıldı. Ormanda yapılan gezide meraklı sorulara karşılık vermek zorunda kalmaktan son derece mutlu idi Sn. Murat ALAN. Arazi gezisi sonrasında yorgun düşen minik yürekler, yine orman kardeşliğinde yemeklerini yedikten sonra çok zevkli oyunlar oynadılar. Orman kuş ve çocuk sesleri ile özellikle büyükleri büyüledi. Ardından bir sağanak yağmur ise koşuşturmayı, sığınmayı yardım etmeyi ve eğlenmeyi beraberinde getirdi.

Veliler den; - aa Ankara da böyle orman var mı?, - Orman çok güzel yaa, çok iyi anlatıyorsunuz ormanı ve yararlarını, böylesi gezilerin sayısını artırmak gerekli. Bu kadar köklü bir derneğin olduğundan haberimiz yoktu. Kutlarız sizleri…

Ormanda bir gün, minik kalplere hiç unutmayacakları epey izlenim bıraktı.

 

 

 


7.11.2017

Bu yazı 1870 kez okundu...