Ana Sayfa  »  Haberler  »  Haber Detay

WWD 2015 AHŞAP MÜZİK KONSERİ

 Türkiye’de ilk defa Ulusal Ahşap Derneği, Türkiye Ormancılar Derneği ve Eskişehir Odunpazarı Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen “Dünya Ağaç Günü Kutlamaları” Ahşap Müzik konseri ile devam etti.
Odunpazarı Belediyesi Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleşen konserde, dünyaca ünlü ahşap müzik sanatçıları, Eskişehirlilere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

Organik enstrümanlar eşliğinde gerçekleştiren konsere Çin, Japonya, Filipinler, Mali, Slovakya, Suriye, Rusya, Ekvator, İsviçre, Lübnan, Gabon, Brezilya, Meksika ve Güney Afrika’dan Odunpazarı’na gelen dünyaca ünlü sanatçılar katıldı.

Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği konserde, geleneksel ahşap enstrümanları eşliğinde Eskişehirlilere adeta bir dünya turu yaptıran sanatçılar, program sonunda uzun süre ayakta alkışlandı.

Konserde Avustralyalı ahşap sanatçısı David Hudson üzerinde Ay Yıldız olan çizimiyle barış ve kardeşliği simgeleyen özel bir çalışmaya imza attı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ve Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Fevzi Kaleli’nin büyük bir beğeni ile takip ettiği ahşap müzik konserinde, İrlanda’ya özgü uilleann, Ekvator’a özgü pan flüt rondador, Çin müzik tarihinin en eski müzik aletlerinden pipa, “çoban borusu” olarak da bilinen İsviçre geleneksel müzik aleti alphorn, konserin dikkat çeken müzik aletlerini oluşturdu.

 

 

    


Bu yazı 1515 kez okundu...