Ana Sayfa  »  Haberler  »  Haber Detay

ANKARA'NIN AKCİĞERLERİ KATLEDİLİYOR

 

ANKARA’NIN AKCİĞERLERİ KATLEDİLİYOR !!!
Kurumların hafızasını ortadan kaldırmayı geçtiğimiz on yılda büyük ölçüde başaran, bununla yetinmeyip kurumları sıradanlaştırmak için çalışanların aidiyet duygularını da ortadan kaldırmaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Bu sürecin hızlandırılmasında en büyük rolü ise kurumların üst düzey yetkilileri üstleniyor.
Bu anlayışın belki de en dramatik olanını ormancılık alanında yüzyetmişüç yıldır hizmet veren, yaklaşık yedi milyon orman köylüsü için çok önemli görevleri üstlenmiş olan Orman Genel Müdürlüğünde yaşadık.
ULU ÖNDER ATATÜRK’ün Türk Milletine emanet ettiği ve Cumhuriyetimizin Başkenti ANKARA’nın yeşille buluşan ve nefes alma noktası olan ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİNİN merkezinde yer alan, Orman Genel Müdürlüğü ile özdeşleşmiş Gazi Yerleşkesi oldubitti ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresine devredilmiştir.
Gazi Yerleşkesinin günümüze gelmesinde hiç şüphe yok ki binlerce meslektaşımızın büyük özveri ve çabalarının olduğu bir gerçektir. Gazi Yerleşkesi, Orman Genel Müdürlüğü ile bütünleşmiş ve simge halini almış olmasına karşın, Başbakanlık Toplu Konut İdaresine devredilirken, hiçbir süreçte ormancılık örgütlerimizin, meslek büyüklerimizin ve orman fakültelerimizin görüşüne ve bilgisine dahi başvurulmamıştır.
 
Kraldan fazla kralcı olan idareciler, 1. Derece Doğal ve Tarihi Sit olan Gazi Yerleşkesini öncelikle3. Derece Doğal ve Tarihi Sit alanına dönüştürerek daha kolay devrinin önünü açtılar. Bir sonraki süreçte ise 50 hektarlık Gazi Yerleşkesinin de içinde bulunduğu 90 hektarlık bir saha kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilerek ULU ÖNDER ATATÜRK’ten emanet kalan bu yerler elden çıkarılmıştır.
ESERİNİZLE GURUR DUYABİLİRSİNİZ !!!
Başta bir önceki Orman Genel Müdürü Osman KAHVECİ ve mevcut Orman Genel Müdürü Mustafa KURTULMUŞLU olmak üzere bu devir sürecine katılan tüm yöneticileri, TÜRKİYE ORMANCILAR DERNEĞİNİN bu yıl yapılan 54. Olağan Genel Kurulunda OY BİRLİĞİ ile alınan kararı gereği ŞİDDETLE KINIYORUZ. 
 
ORMANCILIK CAMİASI, BU YAPILANLARI VE BU YANLIŞIN İÇİNDE YER ALANLARI HİÇBİR ZAMAN AFFETMEYECEK VE UNUTMAYACAKTIR.

 


Bu yazı 1976 kez okundu...